Zakrzepica, choroba której trzeba zapobiegać

lekarze specjaliści > Zakrzepica > Zakrzepica, choroba której trzeba zapobiegać

Specjaliści Radzą

Zakrzepica, choroba której trzeba zapobiegać

Zakrzepica jest to choroba, która rozwija się po cichu, podstępnie, zazwyczaj atakuje nagle i może spowodować natychmiastową śmierć. Dlatego też warto starać zapobiegać się jej lub szybko wykryć jej pierwsze objawy tak aby można było rozpocząć odpowiednie leczenie. Warto zatem poznać przyczyny tej choroby. Zakrzepy mogą powstawać z wielu różnych powodów są to m.in.: żylaki, urazy żył, zapalenia żył, niesprawny układ krwionośny, uszkodzenia zastawek, operacje a przede wszystkim nadmierna lepkość i krzepliwość krwi. Na zakrzepicę w szczególności narażone są osoby powyżej 40 roku życia, prowadzące siedzący tryb życia, cierpiące na problemy z żyłami. Skłonności do nadmiernej krzepliwości krwi są dziedziczone dlatego też sama zakrzepica poniekąd jest uwarunkowana genetycznie. Do rozwoju mogą przyczynić się także doustne środki hormonalne przyjmowane przez kobiety oraz osoby cierpiące na takie choroby jak m.in.: astma, białaczka, choroby reumatoidalne. Zakrzepica grozi także osobom, które przeszły operacje ortopedyczne lub na skutek złamania miały unieruchomioną kończynę. Do czynników ryzyka zaliczamy także nieprawidłową bogatą w cukry i tłuszcze zwierzęce dietę a ubogą w owoce i warzywa, nikotyna i alkohol.


Zakrzepica

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl